ГоловнаЕкономікаБізнес

Нігерія готова заморозити рівень видобутку нафти

До плану Саудівської Аравії і Росії приєднався головний нафтовидобувач Африки.

Нігерія готова заморозити рівень видобутку нафти
Фото: EPA/UPG

Нігерія підтримує план заморожування рівня експорту нафти, запропонований Саудівською Аравією і Росією цього тижня. При цьому країна, яка є найбільшим виробником нафти на Африканському континенті, не проти надати Ірану і Іраку пільгові умови, щоб вони могли відновити свою частку на ринку, яка знизилася через війну і санкції.

Про це пише Bloomberg із посиланням на міністра енергетики Нігерії Еммануеля Качікву.

"Іран і Ірак були поза ринком деякий час, і якщо вони хочуть повернутися, не потрібно заморожувати їх там, де вони зараз, потрібно заморожувати на вищому рівні", - сказав Качікву.

Він заявив, що Нігерія планує зберегти свою здобич у лютому на січневому рівні - 2,2 млн барелів на добу. При цьому нігерійський міністр додав, що не виключає збільшення виробництва в подальшому. Однак ця нафта буде направлена виключно на внутрішній ринок, а не на експорт.

"Нігерія вивчатиме можливість збільшення виробництва, але не для продажу, оскільки для нас головне - внутрішній попит. Зараз ми навіть не експортуємо в тих обсягах, які надані нам ОПЕК", - наголосив Качікву.

Міністр також скептично поставився до того, що ОПЕК проведе екстрений саміт у зв'язку зі сформованою ситуацією. Він припустив, що для дострокової зустрічі представників картелю необхідні численні переговори. "Якщо ми проведемо саміт, не домовившись заздалегідь про його ймовірний кінець, то це буде малопродуктивно", - сказав міністр.

Нагадаємо, 16 лютого в Досі відбулася зустріч міністрів енергетики Росії, Саудівської Аравії, Катару і Венесуели, після якої країни повідомили про готовність заморозити видобуток нафти 2016 року на рівні січня, якщо інші виробники приєднаються до цієї ініціативи. Замороження заплановано на рівні 11 січня. Через кілька днів пройшли переговори, за підсумками яких Іран відмовився приєднатися до угоди про замороження видобутку нафти.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram